Lamele w sypialni — wady i zalety

Czym są lamele?


Lamele to ostatnio hit wnętrzarski. Do niedawna traktowane jedynie jako nietypowy dodatek, teraz zaczęły być coraz częściej stosowane do urozmaicenia wystroju wnętrza. Lamele to listwy dekoracyjne, najczęściej wykonywane z drewna. Początkowo stosowano je do ozdoby ścian i sufitów, jednak wraz z ich rosnącą popularnością, firmy zaczęły używać ich również do produkcji nowoczesnych mebli. Teraz całe pomieszczenie może być udekorowane lamelami.


Charakterystyka lameli


Lamele wykonuje się przede wszystkim z drewna. Coraz częściej stosuje się jednak również materiały drewnopochodne. Taki sposób produkcji umożliwia stworzenie materiału, charakteryzującego się dużą wytrzymałością i sztywnością. Mamy gwarancję, że produkt jest solidny. Nie jest również podatny na uszkodzenia — cechuje go odporność na wysokie temperatury, wilgoć, a także wszelkie produkty chemiczne. Jego konstrukcja jest bardzo lekka, a sprawdzi się nawet jako zamiennik konstrukcji stalowych lub żelbetowych.

Lamele w sypialni — wady i zalety


Lamele świetnie nadają się do sypialni, ich elegancki wygląd pozwoli unowocześnić wnętrze i nadać mu oryginalnego charakteru. Meble te bardzo korzystnie wpływają również na akustykę pomieszczenia — zastosowanie takiego rozwiązania pomoże zwiększyć rozpraszanie fal dźwiękowych. Dzięki temu pogłos zostanie w znacznym stopniu zlikwidowany. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, w których odpoczywamy, takich jak sypialnia. Cisza w pokoju zapewni nam dobry sen i pozwoli zrelaksować się po długim dniu.


Warto pamiętać, że lamele są produktem bardzo dobrym jakościowo. Wiąże się to z poniesieniem nieco wyższych kosztów niż w przypadku wykorzystania innego materiału. Jest to jednak inwestycja na lata, bowiem lamele posłużą nam przez długi czas. Nie można wybrać nic bardziej nowatorskiego do dekoracji pomieszczenia niż lamele. Zalety takiego wyboru pokazują nam, że zdecydowanie się na nie, przyniesie nam ogromne korzyści.Dlaczego warto zdecydować się na lamele?


W momencie, gdy decydujemy się na udekorowanie naszej sypialni lamelami ściennymi lub sufitowymi, musimy liczyć się z tym, że niezbędna będzie pomoc specjalistów. Jeśli jednak zależy nam na natychmiastowym urozmaiceniu wystroju wnętrza, świetnym rozwiązaniem będzie ostatni trend — lamelowe meble. Do wyboru mamy zróżnicowane produkty — od łóżek, szaf i komód po biurka, stoły i kredensy. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie niezbędne do wyposażenia sypialni meble lamelowe w wielu wersjach i wariacjach kolorystycznych.

17 wyświetlenia0 komentarz