Jaki stolik kawowy wybrać do dużego salonu?

Stolik kawowy to przede wszystkim funkcjonalne dopełnienie każdego salonu. Szczególnie miejsce powinien zająć w przestronnych pomieszczeniach, gdzie warto wykorzystać pustą przestrzeń między strefą wypoczynkową a kinem domowym czy kominem. Odpowiednio dobrany model sprawi, że wystrój stanie się harmonijny i nietuzinkowy.


Szeroko pojęty minimalizm


Duży salon oznacza duże możliwości. W takim wnętrzu stawiamy na wybór większych i bardziej pojemnych mebli. Stolik kawowy nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Powinien być elementem zauważalnie kontrastującym z narożnikiem czy kanapą. Istotna jest ponadczasowość, którą gwarantuje minimalistyczne, ale solidne wykonanie. Za sprawą prostoty i jakości, możemy przywiązać się do stolika na długie lata. Solidne drewno w połączeniu z przemyślanym designem potrafi zaskoczyć efektem wizualnym i za każdym razem będzie robiło na nas wrażenie. Zdobienia w takim zestawieniu są przeważnie krótkotrwałym, przemijającym trendem, dlatego lepiej jest im nie ulegać i postawić na jak najbardziej uniwersalny model. Przywiązanie do detali jest tutaj kluczowe.


Równie ważna jest użyteczność. Salon jest sercem domu. Stolik kawowy ma więc nam służyć zarówno przy przyjmowaniu gości, ale także przy codziennym odpoczynku, dlatego nie powinniśmy ograniczać się do objętości blatu. Dobrze jest pomyśleć o dodatkowym miejscu na przechowywanie przedmiotów. Idealnym rozwiązaniem będzie stolik dwupoziomowy, bądź taki z szufladą o sporym gabarycie, na który nie moglibyśmy sobie pozwolić przy małym metrażu. Przestronność wnętrza daje nam także możliwość sięgnięcia po meble w jednolitych, ciemnych kolorach.


Kontrastowe lamele


Chcąc pokusić się o bardziej wyszukaną stylistykę dużego salonu, możemy sięgnąć po stolik kawowy z wykorzystaniem lameli, mając gwarancję wyboru najbardziej uniwersalnego, a zarazem wyjątkowego designu. Lamele nie mają nic wspólnego z sezonową modą. Są to zdobienia o doskonałej jakości, które wpasowują się do eleganckich i nowoczesnych pomieszczeń. Stolik kawowy z takim wykończeniem będzie niepowtarzalny, dzięki kontrastującym ze sobą barwom. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest niestandardowy kształt. Okrągły stolik do kawy z lamelami to kwintesencja stylu, który sprawi, że nasz salon stanie się gustownym, a zarazem przytulnym miejscem wypoczynku i spotkań towarzyskich. To akcent industrialny najwyżej klasy.