Jak wygląda produkcja mebli?

Przechadzając się po sklepach z meblami często zastanawiamy się, jak powstała dana rzecz oraz z czego została wykonana, aby w efekcie końcowym cieszyła nasze oczy. Proces powstawania mebli jest długotrwały, wymaga dużego skupienia oraz precyzji. W zależności od efektu, jaki chce uzyskać klient oraz jakiego rodzaju jest zlecenie, meble można podzielić na te, które trafiają do masowego odbiorcy bądź sieci dużych sklepów oraz meble, które zostają wykonane pod wymiar oraz konkretnego zainteresowanego. Specyfika ich wykonania diametralnie się od siebie różni, gdyż personalizowane meble wymagają większej precyzji oraz dbałości o szczegóły. Zazwyczaj czas ich wykonania jest dłuższy od tych, które trafiają na sklepowe półki.


Prosto z lasu do klienta — proces powstawania mebli


Najważniejszym elementem jest produkt, który musi być najwyższej jakości. Drewno, które jest pozyskiwane oraz poddawane obróbce, jest odpowiednio dobrane i wyselekcjonowane. Zaraz po ścięciu, pnie trafiają do tartaku, gdzie poddawane są procesowi suszenia — im dłużej leżą, tym wyższa jest ich swoją jakość oraz cena. W następnym etapie bale cięte są na mniejsze deski oraz dokładnie selekcjonowane, aby tylko najlepsze okazy trafiły do stolarni.


Wyprodukowanie jakichkolwiek mebli wymaga odpowiednio przygotowanego i dopracowanego projektu. Specjaliści dbają o walory estetyczne oraz zwracają uwagę na to, aby przenieść najnowsze trendy wprost do naszych wnętrz. Sporządzenie właściwego projektu wymaga przeprowadzenia wielu rozmów z klientem, aby poznać jego potrzeby oraz zaproponować mu rozwiązanie, które najlepiej wpiszę się w jego gust. Dbałość o szczegóły oraz dokładność to kluczowe cechy i wartości, na które należy zwrócić uwagę podczas projektowania i tworzenia mebli, gdyż każda mała pomyłka może skończyć się rozczarowaniem i rozpoczęciem prac od początku.


Co dzieje się dalej?


Gotowy projekt trafia do stolarni, gdzie drewno poddawane jest kolejnym obróbkom mechanicznym, aby było zabezpieczone przed wilgocią oraz zaimpregnowane. Przedostatnim elementem tworzenia mebli jest lakierowanie lub malowanie, w zależności od rodzaju oraz przeznaczenia produktu.


Tak powstałe meble mogą trafić do klienta. Jeżeli ten zdecyduje, iż mebel ma zostać dostarczony w częściach z myślą o samodzielnym złożeniu, należy rozłożyć go na czynniki pierwsze w taki sposób, aby użytkownik mógł bez problemu przywrócić jego pierwotny wygląd. Ostatecznym punktem jest odbiór zamówienia osobiście, wysyłka lub dystrybucja.


Jeśli poszukujesz niepowtarzalnych mebli, stworzonych na Twoje indywidualne życzenie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu, którą znajdziesz na stronie internetowej!

6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie