Charakterystyka lameli

Zaktualizowano: 6 kwi

Lamele coraz częściej stanowią element wykończenia wnętrz. Wyglądają elegancko i mają ciekawy design, a do tego rozświetlają pomieszczenie. Będą się dobrze prezentować w większości pomieszczeń, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi problemu. Przy projektowaniu wnętrza warto wziąć pod uwagę wykorzystanie lameli.


Czym są lamele?


Lamele to wyroby z drewna, których się nie poddaje się lakierowaniu czy olejowaniu. Najczęściej wyglądem przypominają długie listewki o szerokości 3-4 cm i głębokości 4 cm. Ich długość najczęściej zależy od powierzchni lub własnego pomysłu klienta. Drewno wykorzystywane przy produkcji lameli jest naturalne i najczęściej pochodzi z dębu, sosny, buka lub jesionu. Co ciekawe, lamele występują w wielu różnych barwach. W zależności od preferencji Klientów mogą mieć kolor naturalnego drewna lub zostać pokryte różnymi odcieniami farb — np. pełną gamą brązów czy czernią.


W budownictwie znalazły swoje zastosowanie jako elementy konstrukcyjne i materiał do budowania małej architektury (np. ogrodzeń). W aranżacji wnętrz wykorzystuje się je przy pokrywaniu powierzchni ścian oraz jako ozdobę mebli i drzwi.

Właściwości lameli


Przede wszystkim lamele mają charakter dekoracyjny. Nie tylko ożywiają przestrzeń, ale też nadają jej nutę elegancji. Ściana z lameli ociepli wnętrze i doskonale uzupełni większość aranżacji. Natomiast powierzchnie mebli, pokryte lamelami, optycznie powiększą pomieszczenie. Nawet najprostsza przestrzeń za pomocą drewnianych profilów może nabrać ciekawego, industrialnego charakteru.


Dzięki temu, że są produkowane z drewna, cechuje je niezwykła wytrzymałość. Odpowiednio pielęgnowane, będą w stanie wytrzymać długie lata, zachowując wszystkie swoje właściwości. Dodatkowo warto wspomnieć o łatwości utrzymania ich w czystości — wystarczy dbać o nie jak o drewniane powierzchnie mebli czy drzwi.
Meble z lameli są niezwykle oryginalne, co nie pozostaje bez znaczenia przy tworzeniu wyjątkowych przestrzeni. Ich wygląd stanowi doskonały kompromis pomiędzy minimalizmem a bogatymi zdobieniami. Dobierając różne zestawy kolorystyczne, można stworzyć niepowtarzalne pomieszczenie wykorzystując jedynie meble, z kolei dodatki możemy znacząco ograniczyć. Dzięki temu pomieszczenie zyska eleganckiego charakteru, ale jednocześnie nie będzie sprawiało wrażenia pustej przestrzeni lub źle zaprojektowanego wnętrza. Nie oznacza to, że meble są przytłaczające — wręcz przeciwnie, nie należy się martwić o wrażenie niewygodnego wnętrza. Ich forma jest opływowa, dzięki temu sprawiają wrażenie lekkich. Meble z lameli doskonale sprawdzą się w każdej przestrzeni.


Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą!

52 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie